Mergi la conţinutul principal

IBUPROFEN 200 mg, 10 capsule

Indicații

Paduden 200MG este recomandat pentru ameliorarea durerilor:

  • de cap
  • de dinți
  • de spate
  • reumatice
  • menstruale
  • precum și în tratamentul simptomatic al febrei

Compoziție

Substanța activă este ibuprofenul.
O capsulă conține ibuprofen 200 mg.

Doze și mod de administrare

Adulți și adolescenți (vârsta peste 12 ani):

Doza uzuală este de 400 mg ibuprofen (2 capsule Paduden 200 mg) de 2 - 3 ori pe zi, fară a se depași 1200 mg ibuprofen pe zi.
Inghițiți capsulele întregi, cu puțină apă, preferabil dupa mese.
Administrați întotdeauna acest medicament conform prospectului sau urmând recomandarea medicului sau farmacistului.

Înainte să utilizați Paduden 200 mg, discutați cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul, dacă suferiți de anumite boli precum:

  • ulcer gastro-duodenal
  • afectarea funcției renale, hepatice sau cardiace
  • tensiune arterială mare

Pentru o informare completă, vă rugăm să consultați prospectul medicamentului.

Descarcă prospectul

Acest medicament conține Ibuprofen și se poate elibera fără prescripție medicală. Se recomandă citirea cu atenție a prospectului și a informațiilor de pe ambalaj. Pentru mai multe informații, vă recomandăm consultarea unui profesionist în domeniul sănatății. Dacă apar manifestări neplacute, adresați-vă medicului sau farmacistului. Viza de publicitate nr. 3027 / Data 21.08.2021