
Pa febră, pa durere, Paduden
De la grupa baby la grupa mare!
20 mg/ml suspensie orală Ibuprofen
Paduden Suspensie este recomandat pentru tratamentul simptomatic al febrei, simptomelor de raceală și gripă sau durerilor de intensitate ușoară și moderată.
Fie că este vorba despre primii dințișori, prima răceală sau febră, Paduden 20mg/ml suspensie te ajută să redai buna dispoziție copilului tău, ameliorând durerea și febra.
Substanța activă este ibuprofen.
1 ml suspensie orală conține ibuprofen 20 mg, cu aromă de caise.
Paduden 20mg/ml suspensie se poate administra copiilor cu vârsta de cel putin 3 luni și greutate corporală de cel putin 5 kg.
VÂRSTĂ | GREUTATE | DOZĂ (la fiecare 4 ore) |
---|---|---|
3 - 6 luni | 5 - 7.6 kg | 2.5 ml |
6 - 12 luni | 7.7 - 9 kg | 2.5 ml |
1 - 3 ani | 10 - 15 kg | 5 ml |
4 - 6 ani | 16 - 20 kg | 7.5 ml |
7 - 9 ani | 21 - 29 kg | 10 ml |
10 - 12 ani | 30 - 40 kg | 10 ml |
Dozele trebuie administrate la intervale de 6-8 ore. Trebuie lăsat un interval de cel puțin 4 ore între doze. Intervalul dintre doze trebuie stabilit în funcție de simptomatologie. Doza zilnică maximă recomandată nu trebuie depășită.
Administrați întotdeauna acest medicament conform prospectului sau urmând recomandarea medicului sau farmacistului.
Înainte să administrați Paduden suspensie orală copilului dumneavoastră, adresați-vă medicului sau farmacistului dacă acesta:
Pentru o informare completă, vă rugăm să consultați prospectul medicamentului.
Descarcă prospectulReferințe:
Acest medicament conține Ibuprofen și se poate elibera fără prescripție medicală. Se recomandă citirea cu atenție a prospectului și a informațiilor de pe ambalaj. Pentru mai multe informații, vă recomandăm consultarea unui profesionist în domeniul sănatății. Dacă apar manifestări neplacute, adresați-vă medicului sau farmacistului. Viza de publicitate nr. 3027 / Data 21.08.2021